Головна » Файли » Мої файли |
07.03.2015, 22:09 | |
СВІТ ПРИРОДИ КВК
Мета: Провести конкурс серед дітей у галузі природничих наук; показати красу і досконалість природи нашої Землі. Виховувати любов і бережне ставлення до всього живого на планеті. Виховувати почуття взаємодопомоги, дружби і взаємоповаги. Обладнання: листки,ручки,пісня «Зірочка», завдання «Порівняння», малюнки до казок, маски, проектор, напис «КВК «СВІТ ПРИРОДИ»
Хід конкурсу Ми зібралися у цій залі, щоб провести конкурс веселих і кмітливих під назвою «Світ природи», який повинен виявити, хто з вас краще знає природу рідної землі, хто захоплюється її красою і багатством. Але, окрім знань, у змаганнях вам повинні допомогти дружба, взаємовиручка, кмітливість і винахідливість. (На сцену виходять учасники конкурсу. Для оцінювання виступів обирається журі. Кожен конкурс оцінюється у 5 балів).
І конкурс Привітання команд 1-а команда «РОМАШКИ» Біле із жовтим — Простенька палітра. Всім нам знайома Ця квітка проста. Любить — не любить, Ромашкові титри. Наша команда її прославля. 2-а команда —«БДЖІЛКИ». Ми не просто бджілки, Ми ще й трудівниці. Де ми тільки не були, Заморили крильця : І на луках, і в садках. На гілках і на квітках, і не знали ми спочинку Ні на мить, ні на хвилинку. II конкурс Де сховалася загадка? (Ведучий зачитує загадки. Команда, яка першою дасть відповідь, отримує по 1 балу). 1. Як зростав — у землю ліз, хто дістав — утерсь від сліз. (Хрін) 2. Сам вечірньої години заховався в кущ калини, та на дудочку одну грає й пісню чарівну співає. (Соловей) 3. В'ється, стука молоток, Поправляє наш садок. (Дятел) 4. Сірий, та не вовк, довговухий, та не заєць, з копитами, та не кінь. (Осел) 5. Дуже товсті ноги має, Ледве їх переставляє, Сам високий він на зріст, Замість рота в нього — хвіст. (Слон) 6. В'ється вірьовка, спереду головка. (Змія) III конкурс Яка тварина зайва? На екрані є малюнки. Назвіть зайву тварину.(Капітани отримують картки з назвами тварин. Назву тварини, що є зайвою, потрібно підкреслити). 1-а команда 1. Собака, білка, кінь, корова, кріль, кіт. 2. Вовк, олень, кінь, лисиця, лось. 1. Щука, карась, ведмідь, лящ. 2. Снігур, журавель, жук-олень, ластівка, лелека. IV конкурс «Покажи, який я» На екрані зображені тварини. Команди радяться, вибирають собі тварину , мімікою і жестами показують її, а журі та вболівальники повинні здогадатися, що це за тварина. (Крокодил, качка, корова, верблюд, слон, лисиця) V конкурс Про яку тварину йдеться? 1-а команда 1. Єдина серед звірів група тварин, що вміють добре літати. 2. Не птахи, але мають добре розвинуті крила. 3. Вдень сплять, а вночі активні. 4. Приносять велику користь людям, знищують шкідників сільського господарства. Кажани · Обравши єдино можливий для активного польоту тип будови, кажани майже не змінили свій зовнішній вигляд та інші особливості за останні кілька десятків мільйонів років. · Кажани — єдина група ссавців, здатна до довготривалого активного польоту; довжина пальців, між якими натягнута літальна болона, дорівнює довжині їх тіла. · Кажани відпочивають догори ногами: умостившись в щілини або зачепившись кігтями задніх кінцівок за дрібні виступи їхніх «сідал». · Більшість кажанів добре бігають по землі 2-а команда 1. Великий гризун, пристосований до напівводного способу життя 2.Він був майже знищений через цінне хутро.. 3. Вони справжні інженери. Орудують своїми зубами з фантастичною швидкістю. Зводять 4 види будівель. 4. Живе біля водойм на берегах повільних річок, озер. 5. Має великий , плаский хвіст. При небезпеці тварина голосно грюкає хвостом по воді і пірнає.
Бобер Бобри використовують для своїх загат головним чином вільху, осику та вербу. Завдяки своїм потужним різцям тонкі деревця ці гризуни валять за 8-10 укусів, а з товщими деревами (12-15 см в діаметрі) справляються за 3-4 хвилини. Звалити вербу в 1-1,5 обхвату для бобрів теж не проблема. Підгризаючи дерево, ці гризуни діють так, щоб воно впало в потрібному напрямку. Потім звірі обгризають гілки і обробляють стовбур на шматки, які перетягують до місця майбутньої греблі. Одні шматки дерева чотириногий будівельник з силою встромляє загостреним кінцем у дно, інші гарненько зміцнює між ними, щоб не віднесло течією. Працює при цьому бобер і зубами, і лапами, і головою. Для надійності гризуни підпирають греблю з боків спеціальними поперечками і рогульками. Проміжки в конструкції працьовиті звірята законопачуються гілками, мулом, листям і глиною, приносячи весь цей матеріал до місця будівництва в передніх лапках. В одному з кінців греблі завбачливі бобри влаштовують стік, щоб паводком не зруйнувало всю споруду.
VI конкурс Доберіть порівняння. Кожна команда отримує завдання на картках) 1-а команда Хитрий, як ... (лис). Мовчазний, як ... (риба). Голодний, як ... (вовк). Здоровий, як ... (бик). Впертий, як ... (осел). 2-а команда Колючий, як ... (їжак). Боязливий, як ... (заєць). Брудний, як ... (свиня). Насуплений, як ... (індик). Балакучий, як ... (сорока). VII конкурс Відтвори голосок .(На екрані з’являються тварини.) Ведучий зачитує завдання: відтворити голос птахів (півень, сороки, сови, дятла, качки, гусака). VIII конкурс «Казковий». Відгадай, з якої казки герої. 1-а команда 1. Як звати мишенят з відомої казки «Півник і двоє мишенят»? {Круть і Верть) 2. Які звірі жили у дідовій рукавичці? (Мишка, жабка, зайчик, лисичка, вовчик, кабан, ведмідь) 3. Яких героїв з казки «Бременські музиканти» ти знаєш? (Осел, Півень, Собака, Кіт) 2-а команда 1. З якої казки ці герої: дід Андрушка, баба Марушка, собачка Жучка, кицька Мурка? («Ріпка») 2. У якій народній казці негарна на вигляд тварина перетворилася на прекрасну царівну? («Царівна-Жаба») 3. Який «страшенний» звір покарав Козу-Дерезу, що забралася до зайчикової хатки? (Рак) Учасники витягують малюнок. Інсценувати казку : «РІПКА», «КОЛОБОК». IX конкурс Конкурс капітанів. Капітани отримують запитання, на які повинні швидко дати відповідь. 1. Спить на землі, а вранці зникає. (Роса) 2. Очі на рогах, а хата — на спині. (Равлик) 3. Ніхто не лякає, а вся тремтить. (Осика) 4. Ягоди якої рослини бувають і жовтими, і червоними? (Черешні) Конкурс уболівальників. Ведучий зачитує загадки, на які уболівальники дають відповіді. 1. Які ноги заввишки, такий ніс завдовжки. Хату на хаті має, всім жабам рахунок знає. (Лелека) 2.Довга Настя на землі простяглася, Хто нею піде , додому прийде. (дорога) 3. У нашої бабусі сидить дід у кожусі, проти печі гріється, без води вмивається. (Кіт) 4. Що то воно: у воді водиться, з хвостом родиться, а як виростає, хвіст відпадає. (Жаба) 5. У річці купається, в сорочку вдягається, В повітрі літає, завжди суха буває. (Дика качка) X конкурс Домашнє завдання. Команди повинні підготувати художній номер (гумореску) про природу, або ж намалювати малюнок на тему «Люби і знай свій рідний край». Оцінювання за 5-бальною системою. Після проведення усіх конкурсів журі підбиває підсумки і оголошує результати. | |
Переглядів: 1374 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |